
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 7 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 74
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04532
Ext.Price$0.04532
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04532 | $0.04532 |
| 10 | $0.02266 | $0.22660 |
| 50 | $0.02045 | $1.02250 |
| 100 | $0.01846 | $1.84600 |
| 500 | $0.01666 | $8.33000 |
| 1000 | $0.01504 | $15.04000 |
| 3000 | $0.01397 | $41.91000 |
| 5000 | $0.01298 | $64.90000 |
| 10000 | $0.01205 | $120.50000 |
